DALŠÍ SORTIMENT

  • Kvalitní pěstící a dekorativní kosmetika známých značek
    je možné si objednat nebo zakoupit v salónu.
 
         : Janssen Cosmetics
         : Alcina
         : Saloos naturcosmetics
       
 
 
  •  Arganový olej - Marocké zlato

Arganový olej se vyrábí lisováním za studena z plodů arganového stromu, který roste  pouze v polopouštních oblastech jihozápadního Maroka. Je to jeden z nejvzácnějších přírodních olejů, kterému se pro jeho barvu a mimořádné vyživující a regenerační účinky na pleť říká "tekuté marocké zlato".

V horkém a suchém prostředí musí arganové stromy doslova bojovat o přežití, proto jejich plody obsaují vysoké podíly látek nutných pro život buněčných organismů. V arganovém oleji jsou vysoce zastoupeny přírodní antioxidanty, tokoferoly (vitamin E), esenciální mastné kyseliny (vitamin F), karotoneidy (vitamin A), steroly a skvalen pro jejichž obsah má arganový olej řadu pozitivních kosmetických a zdravotních efektů při péči o pleť, nehty a vlasy.

Kosmetické účinky arganového oleje jsou po staletí ověřovány berberskými ženami, kterým udržuje hebkou pleť do pozdního věku. Podle informací od odborníků má výrazné zvláčňující účinky, pleť hloubkově hydratuje, obnovuje její pružnost, zpomaluje proces stárnutí pokožky a tvorbu vrásek. Má ochranný faktor 7-9, uklidňuje podrážděnou kůži a je vhodný i jako prostředek po holení, pomáhá ke zkvalitnění nehtů. Při aplikaci na vlasy vyživuje pokožku hlavy a vlasové vlákno. Je využíván i lékařsky při léčbě kožních onemocnění jako akné a lupénka.

Používá se především k ošetření obličejové části pleti a krku. Stačí  vetřít pár kapek,olej je vláčný a roztírá se velmi lehce. Pro ošetření vlasů rozetřete olej v dlaních, vmasírujte do vlasů i pokožky, zabalte do ručníku a nechte působit asi půl hodiny. Vlasy potom umyjte jemným šamponem.