KOSMETIKA


Proč jít na kosmetiku ?

České ženy jsou krásné, pracovité a bohužel i velmi skromné. Většina z nich považuje za nutnost navštěvovat pravidelně kadeřníka. Upravené vlasy, módní střih, zajímavá barva dokáží skvěle ubrat léta. Díky návštěvě kadeřníka má žena šmrnc a hlavně je to hned vidět. Takže za to peníze i dají, oblékat se také musí, i když tam už se dá leccos ušetřit. Ale návštěva kosmetického salonu. No to je opravdu luxus, který si můžeme odpustit...Také přemýšlíte proč "chodit na kosmetiku"? Nabízím vám několik odpovědí a tipů. Je to výhodná a jistá investice! Především je třeba návštěvu kosmetiky považovat za investici. Investici do budoucnosti a do sebe. Výnosem je zdravá, mladistvá a pěstěná pleť. Odpočatý a energií nabitý organismus. Je to levné. Ano čtete správně. Je to levné. Pravidelná, profesionální kosmetická péče a rada vám ušetří peníze a čas. Za co? Za špatně zvolené krémy, kterými si nakonec mažete nohy nebo je dáváte babičce. Za nevhodná líčidla, která vám léta leží v koupelně aniž byste je použili. Za chirurgické či jiné invazivní metody, ke kterým se uchýlíte ve chvíli, kdy ztratíte hlavu ... Je to ideální relax. Většinu starostí si nosíme v hlavě a právě na kosmetice dokážete hlavu "vypnout". Příjemné prostředí kosmetického salonu, tlumené osvětlení, relaxační hudba a jemné vůně. To vše vám umožní vychutnat kosmetickou masáž obličeje a dekoltu, uvolnit se, nechat svět za dveřmi a načerpat novou energii. A hlavně to funguje! Profesionální kosmetické ošetření vaší pleť a koneckonců i vás celé vzpruží a zjevně omladí. Pleť je vypnutá, jemná, zdravě prokrvená. Nikdo nezná vaši pleť tak dobře jako vaše kosmetička. Takže i domácí péče vedená dle rad kosmetičky je mnohem účinnější a efektivnější. 

Jak probíhá profesionální kosmetické ošetření ?

 Profesionální kosmetické ošetření  trvá přibližně 60 - 90 minut a zahrnuje ošetření obličeje, krku a dekoltu /dle vybraného ošetření i více/.  Na základě diagnostiky typu pleti, věku, momentálního stavu pleti, ale i ročního období a Vašeho životního stylu vyberu typ ošetření/tak aby odpovídalo vaším představám/ a tomu odpovídající přípravky. Ošetření každého klienta je zcela individuální.Používaná kosmetická značka JANSSEN COSMETICS či ALCINA umožňuje skutečně originální a jedinečné sestavení jednotlivých kroků ošetření a přípravků speciálně pro Vás.  Vlastní ošetření začíná jemným odlíčením a pokračuje lehkou čistící masáží. Ta uvolní a změkčí pleť a připraví ji pro další ošetření. Následně provedu úpravu obočí, depilaci v obličeji. Poté pleť ošetřím peelingem, který odstraní odumřelé pleťové buňky a nečistoty, zajistí vyhlazení pleti, stimuluje ji, zlepšuje mikrocirkulaci, detoxikaci a látkovou výměnu pleti. Zintenzivní prostupnost speciálních ampulí, sér a kúr. Poté lze provádět hloubkové čištěni. 
      Po všech předchozích krocích přichází vrchol ošetření - masáž. Relaxaci a odpočinek dokončíte pod maskou. Během působení masky můžu nabarvit řasy a obočí nebo udělat zábal na ruce. Celý proces končí nanesením ochranného krému. Ideální je, pokud se pleť již nemusí líčit, protože ošetření s JANSSEN  COSMETICS či ALCINOU pracuje v pokožce následujících 12 hodin. Tím se prodlužuje účinek ošetření i na několik týdnů. Avšak pokud se chystáte do společnosti je možné nanést lehký denní make-up. Tento postup při ošetření je jen orientační,jelikož  každé ošetření má svůj vlastní postup a také každý jsme zcela individuální a máme rozdílné potřeby.

    Stav Vaší pleti souvisí s Vaším celkovým stavem. Nežádoucí projevy kůže, jako je předčasné stárnutí, vyrážky, akné, suchost, olupování, přecitlivělost, podráždění, kruhy pod očima atd. má zpravidla původ ve vnitřní disharmonii organismu. Ať fyzické či psychické. Budeme tudíž společně pátrat i po tom, co tuto disharmonii způsobuje. Na základě toho Vám doporučím nejen vhodné salonní ošetření, ale i domácí péči a úpravu životního stylu. 

Pár slov ke kosmetickým masážím ?

Masáž je velmi účinnou a příjemnou fází kosmetického ošetření. Má prokazatelně pozitivní efekt na pleť, ale i na uvolnění celého těla a psychického napětí. Za léta praxe jsem si osvojila celou řadu masáží. Mnohé z nich jsem se naučila na odborných vzdělávacích kurzech,ale největší podíl na tom má,moje intuice. V současné době se v kosmetologické praxi používají především masáže prováděné v klidnějším tempu. Jsou zaměřené na relaxaci nebo naopak stimulaci pomocí akupresurních bodů v obličeji a dekoltu, na úpravu krevní a mízní cirkulace, které podporují látkovou výměnu v kůži a zvyšují pevnost a pružnost pleti. Vyzkoušejte u mě ošetření pleti a nezažijete nikdy naprosto stejnou masáž. 
    Masáž provádím na základě diagnostiky pleti a jejího momentální stavu. Vycházím ale i z napětí, které cítím v pokožce a svalech obličeje a dekoltu, šíje, trapézů a ramen a z vašeho celkového fyzického i psychického stavu. Využívám své zkušenosti, intuice a empatie a tak je každá masáž trochu jiná. Používám tahy orientální masáže, tlakové masáže, lymfatické masáže, shiatsu, čínské masáže, masáže ve tkáni a mikromasáže. Pracuji s energií . Kosmetická masáž má jednoznačně omlazující účinky, prokázané vědeckými výzkumy. Kromě toho, ale prostřednictvím kosmetické masáže obličeje a dekoltu mohu pracovat s celým tělem i Vaší psychikou. V obličeji a na uších najdeme body a dráhy, které zobrazují jednotlivé části těla a jeho vnitřní orgány. Kvalitní masáží tak umím uvolňovat a stimulovat potřebné partie těla. Všimněte si, že když jste pod tlakem nebo v depresi, či dlouhotrvajícím stresu, tak se to projevuje nejen na těle, ale i na obličeji. Například máte "zatnuté zuby", někdo pociťuje velké napětí a stažení v partiích mezi obočím a na čele, nebo v oblasti dolní čelisti. Masáží lze toto napětí uvolnit a tak pomoci k odplavení stresu a relaxaci, zvláště u těch z vás, které mají již s celkovým uvolněním potíže.

Kosmetická masáž je stejně kvalitní terapií jako celotělová masáž. Pomůže vám relaxovat, ale zároveň stimuluje jak pokožku, tak i celé tělo a duši. Budete odcházet odpočaté a nabité energií.


____________________________________________________

Představuji Vám kosmetické značky se kterými pracuji již několik let a mám je osobně prověřené : 


JANSSEN COSMETICS:
Firma JANSSEN Cosmeceutical má svého majitele i sídlo v Německu, kde byla založena v roce 1997. O „světovém“ záběru firmy, resp. značky se můžete přesvědčit např. na domovských stránkách Janssen Cosmetics. V současné době Janssen Cosmeceutical dodává své výrobky do 60-ti zemí světa.
Na českém trhu má své zastoupení firma Janssen Cosmeceutical od roku 1998 a na Slovensku od roku 2002. 5. října 2006 došlo k transformaci z živnosti na společnost CHRISTOPH TRADE, s.r.o.


ALCINA:
Značka ALCINA nabízí kompletní sortiment profesionální pleťové, vlasové a dekorativní kosmetiky. Její hlavní prioritou je vysoká kvalita všech produktů. Při výběru surovin je kladen důraz na čistotu jednotlivých substancí. Veškeré účinné látky jsou mnohokrát testovány a vzájemně harmonicky sladěny. 
ALCINA upřednostňuje přírodní účinné látky jako je alantoin, rostlinné oleje, vitaminy a další.

 
Firma SALOOS (dříve SALUS) vyrábí certifikovanou přírodní kosmetiku. Vstoupila na trh s čistými stoprocentními esenciálními oleji pro aromaterapii. Díky velkému ohlasu u spotřebitelů a zájmu o další produkty byl rozšířen sortiment o rostlinné oleje lisované za studena, které se mohou používat samostatně (na tělo i vnitřně) nebo mohou tvořit spolu s esenciálními oleji základ masážních směsí. Odtud byl jenom krůček k vytvoření hotových tělových a masážních olejů SALOOS. I ty si v krátké době získaly značnou oblibu – jednoznačně je upřednostňují profesionální maséři vrcholových sportovců, používají se v rehabilitačních centrech, lázeňských zařízeních, regeneračních studiích atd. Postupně byl zaznamenán vzrůstající zájem o vzácné, leč mnohdy cenově nedostupné esenciální oleje (růže, jasmín, neroli a další), což vedlo k vytvoření nové řady hotových výrobků pro péči o pleť. Vznikla tak řada jedinečných, mimořádně účinných přípravků pro péči o všechny typy pleti, včetně té nejcitlivější a nejnáročnější. Cílem společnosti SALOOS je v oblasti přírodní kosmetiky nabídnout prvotřídní kvalitu, která na českém trhu chyběla a dopřát tak zákazníkům radost z darů přírody, ukázat cestu "ke kořenům" a nabídnout jim staletími ověřené účinky rostlin a esencí z nich získaných.